© Copyright 2013-2014, Precestuj.sk, wp-lens

Najkrajšie hrady a zámky v Európe

NEUSCHWANSTEIN V NEMECKU

Zámok Neuschwanstein je jedným z najnavštevovanejších hradov v Nemecku a jeden z najpopulárnejších turistických destinácií v Európe.

Zámok sa nachádza v Bavorsku, neďaleko mesta Füssen. Bol postavený kráľom Ludwigom II z Bavorska. Zámok Neuschwanstein je veľmi podobný zámku, ako Disneyho zámok na Floride!

Zámok Neuschwanstein naozaj vyzerá ako rozprávkový zámok . Bol postavený v 19. storočí. Neuschwanstein sa podobá stredovekému hradu, ktorý bol vybavený v interiéry tou najmodernejšou technológiou v tej dobe . Napríklad na každom poschodí zámku boli toalety s automatickým splachovacím systémom , ako aj na ohrev vzduchu pre celý hrad . Voda bola v blízkosti prameňa, ktorý sa nachádza iba 200 metrov nad zámkom. Hrad sa nachádza sa v Alpách v Bavorsku, v nádhernej krajine, na kopci. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto hradu , budete veľmi prekvapený, pretože ho obklopuje krásna krajina.

Neuschwanstein sa nachádza v tesnej blízkosti mesta Füssen , ktoré je preto obľúbenou turistickou destináciou v Nemecku .

PELES V RUMUNSKU

Hrad Peles sa nachádza v blízkosti Sinaia v Rumunsku a je známy ako jeden z najkrajších hradov a palácov Rumunska. Bol postavený na konci 19. a na začiatku 20. storočia, Hrad Peles ktorý postavili pre kráľa Karola I. z Rumunska.

Hrad Peles je luxusný vo vnútri, ako aj na vonok  Návštevníci Peles hradu si môžu prezrieť viac ako 35 z jeho 150 izieb, Suite Imperial a ďalšie miestnosti prepychovo zariadené a vybavené nábytkom z rôznych častí sveta. Príplatok je vyžadovaný pre hostí, ktorí chcú fotiť.

Ak máte radi hrady, tak Peles by mal byť na Vašom zozname!

Považuje sa za jeden z najkrajších hradov v Európe.

BOJNICKÝ ZÁMOK

Bojnický zámok sa nachádza v meste Bojnice na Slovensku a je jedným z najkrajších romantických hradov v Európe. Hrad sa datuje do 12. storočia a je domovom jedného z najpopulárnejších múzeí na Slovensku. Zámok ponúka aj ďalšie zaujímavé atrakcie pre hostí mnoho festivalov.

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Stojí na travertínovom kopci nad mestom. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113.

Bojnický zámok  ponúka služby ako sú: prenájom priestorov, sobáše, fotografovanie, predajňu suvenírov, cudzojazyčné výpravy a nočné prehliadky.

Atraktívne prostredie bojnického zámku so svojimi honosnými sálami priťahuje významné firmy, úspešných podnikateľov a ľudí s vycibreným vkusom a romantickým cítením, aby v historických priestoroch prežili príjemné chvíle  v družnom rozhovore pri uzatváraní dôležitých obchodov.

Taktiež tu môžete zažiť Svadbu ako z rozprávky.

COCO V ŠPANIELSKU

Hrad Coco bol postavený v 15. storočí arcibiskupom zo Seville. Neuveriteľný Hrad Castillo de Coca, alebo Coca je považovaný za jeden z najkrajších hradov v Španielsku. Coca Castle sa nachádza v meste Coca v provincii Segovia v Španielsku. Coca Castle sa nachádza v plochej a zalesnenej pôde. Je považovaý za najlepší príklad stredovekých hradov starých čias.  Skladá sa z archaických mozaiek a vyzerá mimoriadne elegantne. Lákadlom tohto zámku je interiér a múzeum.UA-46127126-1